FB email Pinterest Insta

CMENTARZ MIEJSCEM ATRAKCYJNYM?

2013/11/01

Zapewne wielu z Was obchodzi Święto Zmarłych i 1 listopada zapala znicz na grobie swoich bliskich. To wyjątkowy czas, szczególnie po zmroku, kiedy cmentarze przepełnione światłem świec wyglądają naprawdę pięknie! 

Nikogo nie dziwi chyba fakt, że w ciągu roku rzadko wybieramy się na cmentarze. Wywołują smutek, tęsknotę za tymi, którzy odeszli. Dodatkowo, położenie, rozkład alejek czy stan grobów nie zachęca do częstszych odwiedzin takich miejsc.

Dziś przypomniałam sobie cmentarz, który odwiedziłam w Vigo (Hiszpania). Zadbany, z pięknym ogrodem, kryptami i kapliczkami. Zachęcał, a nie odstraszał. Zobaczcie.

Niektórzy z Was pewnie zadali sobie pytanie, czy cmentarz faktycznie może być miejscem atrakcyjnym. Ale są pewnie i tacy, dla których nie ma w tym nic dziwnego. Od dłuższego czasu tanatoturystyka, czyli podróże do miejsc kojarzących się ze śmiercią, jest coraz bardziej popularna wśród turystów na całym świecie, a cmentarze, na których pochowane zostały znane osobistości, stały się regularnym miejscem spotkań ich fanów.

Więcej w tematyce "cmentarnej" tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz