FB email Pinterest Insta

DZIEŃ BEZ DŁUGÓW

2013/11/17

Dziś po raz piąty obchodzony jest w Polsce Dzień bez Długów. W tym dniu patroni akcji przypominają, żeby zwracać pożyczone kwoty czy nie kupować "na kreskę". Na stronach internetowych poświęconych Dniu bez Długów możemy się również dowiedzieć, jak efektywnie zarządzać domowym budżetem oraz jak pożyczać, aby spłacać nasze zadłużenie na bieżąco.

Mam jednak nadzieję, że niewielu z Was boryka się z problemami finansowymi, a największym zmartwieniem jest to, czy ulokować pieniądze na lokacie czy trzymać w skarpecie :) Jestem pewna, że znacie wiele sposobów na oszczędzanie, dlatego chciałabym napisać o kilku wyjątkowo nietrafionych pomysłach.

Pierwszym z nich jest kupno skarbonki! Kierujemy się chęcią odkładania mniejszych kwot, ale regularnie, a przecież gdzieś je musimy przechowywać. Kupujemy więc skarbonkę. A wybór jest ogromny! Półki sklepowe, szczególnie przed świętami, uginają się od wymyślnych świnek. Ale czy warto wydać minimum 20 złotych, żeby później codziennie odkładać po 50 groszy? Warto podsunąć pomysł na prezent znajomym lub rodzinie, w końcu i tak planują nam coś kupić pod choinkę, prawda? Pamiętajcie tylko, żeby były to skarbonki, które trzeba zbić, żeby się dostać do ich zawartości ;)

Kolejnym złym pomysłem jest zakładanie rachunków bankowych, za których prowadzenie musimy płacić. Niby tylko 3 złote, czasem 5. Ale naszym celem jest przecież oszczędzanie, a nie płacenie bankom! Tym bardziej, że mamy ogromny wybór, a banki wręcz biją się o nowych klientów.

Na koniec grzech, który popełnia wiele osób - oszczędzanie na jedzeniu. Kupujemy wszelkiego rodzaju mrożone pierogi, pyzy, kluski śląskie. W sklepie wydaje nam się, że wydajemy tylko kilka złotych. Tyle że godzinę po zjedzeniu takich odgrzewanych pierogów znowu jesteśmy głodni! Idziemy więc po coś jeszcze. Dodatkowo, taki posiłek nie dostarcza nam prawie żadnych witamin. Jeśli chcemy zaoszczędzić w sklepie spożywczym, to wyjmijmy z koszyka słodycze, a kupmy w zamian coś wartościowego :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz