FB email Pinterest Insta

NA ZIMOWE WIECZORY

2013/11/28


Święta i Nowy Rok to dla większości z nas okres postanowień. Chcemy zacząć coś nowego, planujemy w końcu gdzieś wyjechać, odłożyć pieniądze, schudnąć. A czy ktoś z was kiedyś pomyślał: "Od Nowego Roku będę lepszym człowiekiem"?

O takiej przemianie właśnie czytamy w książce "Stokrotki w śniegu" Richarda Paula Evansa. Jest to opowieść o człowieku, złym i bezwzględnym człowieku, który, według prasy i mediów, ginie w wypadku. James nie tylko czyta własny nekrolog, ale również komentarze znajomych i pracowników, którzy, jak się okazuje, nigdy nie darzyli go sympatią. Oszołomiony, postanawia odmienić swoje życie, naprawić dawne błędy, co nie będzie wcale łatwe.

Lekturę polecam wszystkim. To taka nowoczesna wersja "Opowieści Wigilijnej", która zdecydowanie daje do myślenia. W końcu będąc lepszym człowiekiem jest nam lepiej samym ze sobą.

Richard Paul Evans być może jest już Wam znany. Ja odkryłam jego opowieści niedawno. "Stokrotki w śniegu" to książka, która niezaprzeczalnie wywołuje emocje. Równie emocjonalnie podeszłam do "Podarunku". Niesamowicie wzruszająca opowieść o chłopcu, który ma dar uzdrawiania. Niestety, każda próba uzdrowienia innej osoby pogarsza jego stan zdrowia. Może nawet doprowadzić do jego śmierci.
 
Wyobraźcie sobie, że to wasze dziecko ma taki niesamowity dar, a inni ludzie oddaliby wszystko, aby to wykorzystać. Czy podjęlibyście decyzję, żeby ujawnić jego moc?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz