FB email Pinterest Insta

SPRAWDZAMY TRZEŹWOŚĆ

2013/12/31


Impreza sylwestrowa trwała do rana, wypiliście wiele kolorowych drinków, świadomie lub nie zapomnieliście o pewnych sposobach na uniknięcie kaca, a po przebudzeniu okazuje się, że musicie wsiąść za kierownicę samochodu. Scenariusz bardzo pesymistyczny, ale chyba większość z nas to przerabiała. Jak więc sprawdzić swoją trzeźwość?


Pomocy możemy szukać na komisariacie. Alkomaty używane przez policję należą do najbardziej czułych, w związku z czym wynik będzie bardzo dokładny. Niestety, policja nie ma obowiązku przeprowadzania badań alkomatem na życzenie każdego obywatela. Nic dziwnego - gdyby był taki obowiązek, to pewnie co niedzielę w komisariatach ustawiałyby się niemałe kolejki imprezowiczów. Pamiętajcie jednak, że policja nie odmówi wam w nagłych przypadkach losowych.

Zawartość alkoholu we krwi możemy sprawdzić również na większości stacji benzynowych, które dysponują alkomatami. Jednorazowe badanie kosztuje od 2 do 5zł, a spacer do najbliższej stacji może okazać się równie pomocny :)

Jeśli wiecie, że po zakrapianej imprezie będzie musieli jechać do pracy albo odwieźć znajomych lub rodzinę, to warto zaopatrzyć się we własny alkomat lub jednorazowy test trzeźwości. Te pierwsze można kupić już za ok. 50zł, a koszt drugich nie powinien przekraczać 25zł. Nie warto ryzykować.

Wszystkim szukającym pomocy w internecie stanowczo odradzam. Już sama nazwa "alkomat online" to przecież paradoks. Chyba że po kilku głębszych uwierzycie, że można chuchnąć w monitor ;) Przeliczniki online co prawda zadają wiele szczegółowych pytań i na większość z nich bez problemu odpowiemy, ale czy jesteśmy w stanie podać szczegółową ilość wypitych drinków oraz ich zawartość? Niekoniecznie. Ciekawskim proponuję porównanie wyników badania prawdziwym alkomatem z tym w sieci :)

3 komentarze:

 1. No, no... browarek naszykowany.. udanej imprezy zatem. I wszystkiego najlepszego w 2014 roku!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i też życzę wszystkiego najlepszego!

   Usuń
 2. Hello,
  This is article is really great !
  I love your blog keep this up !

  http://www.theladyjersey.com

  Kisses <3

  OdpowiedzUsuń