FB email Pinterest Insta

TAJEMNICE I TEORIE SPISKOWE

2014/03/10

Wolnomularstwo, spisek sykstyński, całun turyński, Piąta Ewangelia Barabasza - to tylko kilka tematów, które zostały poruszane w literaturze. Pisarze niejednokrotnie w swoich dziełach tworzyli historie spiskowe, próbowali rozwikłać tajemnice oraz wyjaśnić, jaką rolę odgrywają sekretne stowarzyszenia.

Niewątpliwie, jest wiele spraw, które ukrywają przed nami przedstawiciele rządu czy przywódcy religijni. Jeśli interesują Was takie tematy i macie ochotę skonfrontować własną opinię z opinią autorów powieści, to polecam poniższe pozycje. Zawierają one wiele zagadkowych sytuacji, opisują niegdyś wpływowe postaci, tajemnicze malowidła oraz pradawne dokumenty, które, rzekomo strzeżone w tajnych archiwach Watykanu, poddałyby w wątpliwość historię chrześcijaństwa i mogłyby wpłynąć na rozłam religijny.

Książki, które polecam, na pewno zdobędą pozytywną ocenę fanów kryminałów i thrillerów. Przedstawione postaci są ciekawe, odpowiednio inteligentne i błyskotliwe (w wielu innych pozycjach możemy się spotkać z bohaterami, którzy są nieludzko inteligentni, co powoduje obniżoną ocenę danej pozycji), a akcja jest zwarta i trzyma w napięciu. 

Jak myślicie, czy prawdą jest, że Jezus miał żonę? Czy istnieje ewangelia, która zaprzecza historii opisanej w czterech znanych nam ewangeliach? Jak wyglądają spotkania współczesnych masonów? Mimo że powieści zdecydowanie należą do fikcji literackiej, to znajdziemy w nich wiele odwołań do świata rzeczywistego oraz próbę odpowiedzi na nurtujące nas pytania.


Dan Brown, Anioły i Demony oraz Kod Leonarda Da Vinci. Książki zdecydowanie lepsze niż filmy - nie zdziwiłabym się, gdyby kogoś z Was zniechęciły do przeczytania powieści.Philipp Vandenberg, Piąta Ewangelia oraz Cienie purpury. Pierwszą pozycję czytałam i zdecydowanie jest godna polecenie. Cienie purpury czekają w kolejce na półce, ale streszczenie jest bardzo zachęcające.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz