FB email Pinterest Insta

BUCHNIJ KRÓLIKA!

2014/04/04

http://www.codziennypoznan.pl/zdjecia/ak/zaj1_201303051439.jpg

Niedługo Wielkanoc, więc w Starym Browarze w Poznaniu już po raz szósty pojawiły się kolorowe zające. Ich obecność w galerii oraz jej okolicy to już tradycja, z którą łączą się przeróżne konkursy dla Poznaniaków. Turyści również chętnie biorą w nich udział i robią sobie z zającami pamiątkowe zdjęcia. 

Niestety, jak to zwykle bywa, takie pomysły i inicjatywy w swojej pierwotnej formie niekoniecznie przemawiają do żądnych adrenaliny młodych ludzi. Efekt? Akcja "Buchnij królika!", która w krótkim czasie zebrała prawie 3000 fanów na fejsbuku. Na szczęście fanów "zabawy" nie namawia się do kradzieży, ale do "pokicania" zającem na przykład do drzwi wejściowych, ale chyba wiecie, jak to się może skończyć. Za buchnięcie królika można otrzymać punkty (ich wysokość jest uzależniona od wielkości królika), a dla najbardziej aktywnych mieszkańców przewidziane są nagrody w postaci breloków. Co na to właściciele galerii? Proszą żartownisiów o niesprawdzanie sprawności fizycznej ochroniarzy :)

http://miastodzieci.pl/images/stories/new/180950Zajace_Starego_Browar_2014_6.jpg

http://www.kroliki.net/public/obrazy/images/aktualnosci/stary_browar_poz_2012/Zaj__ce_w_Starym_Browarze___Pasa__.jpg

Śmieszne czy straszne? Czy w Waszych miastach mieszkańcy też mają alternatywę do inicjatyw publicznych?

2 komentarze:

  1. A mnie się pomysł podoba - jeśli nie ma to być kradzież, tylko przemieszczenie królika, to dlaczego nie...?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak opowiadam o tej akcji znajomym, to się śmiejemy ;) ale wiem też, że nie wszyscy zostawiają króliki przy drzwiach lub niszczą je podczas przenoszenia, a taki królik jest dość drogi i zabawa w kilku przypadkach niestety skończyła się wysokim mandatem :/

      Usuń